KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6583288
*
nr 658 3288
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), "Vålådalen", -1955, 21x26
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 15:52:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar jolin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
nr 658 3288
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), "Vålådalen", -1955, 21x26
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 15:52:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar jolin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23